Integrace a inkluze ve školní praxi

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami – Diagnostika – Zařazení – Monitoring – Návrh individuálního vzdělávacího plánu

Specializovaný a prakticky zaměřený odborný zpravodaj zabývající se vysoce aktuální problematikou integrace a inkluze dětí, žáků a studentů. Představuje cenného pomocníka, díky němuž zjistíte, jak správně diagnostikovat a zařadit jedince se zdravotním znevýhodněním, zdravotním postižením i jedince pocházejícího ze sociálně znevýhodněného prostředí.

 

Využijte jeho prémiovou verzi, která přináší archiv celého předchozího ročníku zpravodaje, množství praktických bonusů v podobě užitečných informací online, videolekcí či metodik a neomezenou dostupnost odkudkoliv.

Pozor, předplatné zpravodaje můžete uhradit i prostřednictvím tzv. šablon!

Uvedená cena je za roční předplatné.


Mám zakoupenou prémiovou verzi

Cena 2 490 Kč
bez DPH a expedičních nákladůObjednat

Výhody Prémiové verze

Prémiovou verzi časopisu prosím otevírejte v jiném prohlížeči, než je Internet Explorer, stránka by se nemusela zobrazit správně.

Výběr z témat aktuálního vydání:

 • Prováděcí předpisy ke vzdělávání dětí, žáků a studentů se SVP - 4. část
 • Interview s dr. Michalem Kolářem, odborníkem na šikanu
 • Arteterapie a možnosti jejího využití ve škole 
 • Muzikoterapie a dramaterapie ve vzdělávání
 • Seriál textů o SPU: Závady a poruchy motoriky, lokomoce, praxie a laterality
 • Péče o děti bez rodiny - 2. část

Pravidelné rubriky:

Řeč paragrafů: závazná legislativa při řešení integrace a inkluze; vymezení pojmů vztahujících se k integraci a inkluzi na pozadí legislativního rámce; odpovídající závazné předpisy v oblasti školské, sociální a zdravotnické legislativy a jejich správná aplikace 

Pod lupou: zevrubné objasnění a řešení vybraného aktuálního problému vážícího se k problematice integrace a inkluze; zásadní téma, které hýbe odbornou veřejností

Interview s odborníkem: rozhovor s osobností, která se věnuje otázkám integrace a inkluze v oblasti školství (psycholog, speciální pedagog, poradce, terapeut, lékař, právník atd.)

Problémy a řešení: rubrika, která podrobně mapuje problémy dětí, žáků a studentů se SVP (charakteristika postižení či problému; symptomy, projevy daného handicapu; možnosti účinné kompenzace apod.) 

Aktivity – hry – pomůcky: vhodné činnosti přispívající k řešení problémů SPUCH; volba podpůrných opatření – relaxace, výživa, pohybové aktivity…; didaktické a kompenzační pomůcky; zajímavé metodiky a náměty pro práci s žáky

Ukázkové strany:

Ukázkové číslo zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Akce se koná v prostorách Konferenčního centra City, Na Strži 1702/65, 140 62 Praha 4 – Pankrác. 

 

Doprava:

Metrem na stanici metra C – Pankrác, dále pak pěšky cca 50 m. Jedná se o nízkou stavbu s nápisem Konferenční centrum City. Směrovky k příslušnému sálu budou viditelně umístěny u vchodu do budovy.

Parkovat lze přímo v okolí konferenčního centra, popř. v garážích OC Arkády-Pankrác (zdarma pouze 3 hodiny).

 

 

 

Popis produktu: 

Odborný zpravodaj na pozadí legislativního rámce řeší problematiku integrace a inkluze, tedy správného zařazení dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a co nejefektivnější práci s nimi. Problematika inkluzivního vzdělávání je stále významnější, v současné době zejména vzhledem k očekávané účinnosti "inkluzivní vyhlášky". Díky odbornému zpravodaji získáte měsíc co měsíc aktuální informace, účinné tipy, praktické rady a prověřená doporučení, jak postupovat při reedukaci SPU, kompenzaci smyslového postižení či jak pracovat s dětmi ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

Mimořádné bonusy prémiové verze:

 • Všechna čísla předchozího ročníku zpravodaje v přehledném elektronickém archivu s možností vyhledávání
 • Zajímavé metodiky pro práci s dětmi, žáky či studenty v inkluzivní třídě
 • Videolekce v Excelu umožňující vytvořit a vést evidenční list žáka a zapsat matematický vzorec pomocí funkcí
 • 26 pracovních listů pro podporu práce s dětmi a žáky s SPU a pro rozvoj kognitivních funkcí
 • Další užitečné nástroje usnadňující a urychlující řídicí i pedagogickou práci

Výhody produktu:

 • Ujistíte se, že postupujete v souladu s dikcí školského zákona i dalších právně závazných předpisů.
 • Budete schopni správně zařadit dítě se speciálními vzdělávacími potřebami do celého vzdělávacího procesu a dokážete s ním efektivně pracovat.
 • Vhodným postupem se vyhnete nepopulárním opatřením, jako je například segregace příslušníků romského etnika či opakování ročníku.
 • Navážete kvalitní spolupráci s rodiči i s odborníky zapojenými v procesu integrace a inkluze a zajistíte jejich vzájemnou součinnost.
 • Díky specializovanému zpravodaji získáte řadu užitečných nástrojů ve formě žádostí, vzorů individuálních vzdělávacích plánů či diagnostických, monitorovacích a metodických listů.

 

Zakoupení zpravodaje mohou z tzv. šablon uhradit ty MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ, které si vybraly šablony zaměřené na inkluzi, popř. šablony spoluprací, ve kterých se budou zaměřovat na inkluzi. Dále je možné si zpravodaj objednat i v rámci některých personálních šablon (školní asistent, psycholog nebo speciální pedagog).

Komu je produkt určen:

Odborný zpravodaj je určen ředitelkám a vedoucím učitelkám mateřských škol, ředitelům základních škol a základních škol speciálních, ředitelům gymnázií, SOŠ a SOU, manažerům zařízení zajišťujících volnočasové aktivity dětí, žáků a studentů, ředitelům, pedagogům a vychovatelům domů dětí a mládeže i dalších středisek poskytujících náhradní rodinnou péči nebo zajišťujících ústavní a ochrannou výchovu dětí a mládeže, výchovným poradcům všech typů škol a školských zařízení.

Specifikace produktu:

Dvoubarevný odborný zpravodaj, formát A4, 32 stran. Vychází jako měsíčník (vyjma prázdnin) a lze jej odebírat formou celoročního předplatného.  

Ukázkové strany

Ukázkové číslo zpravodaje si můžete prohlédnout zde.


Vstup pro prémiové předplatitele

Máte-li zakoupenu prémiovou variantu produktu, vstupte:

Vstoupit

Přístupové údaje jsme vám zaslali s dokumentací k produktu.


Prémiové předplatné si můžete bezplatně vyzkoušet zde: /premium/ini-demo/

Více se o výhodách prémiové verze produktu dočtete zde.

Volba verze produktu

Zvolte prosím verzi produktu, která bude lépe odpovídat Vašim potřebám:

  Prémiová  Standardní
 Tištěný časopis

 Ano

 Ano

 2x ročně užitečné nástroje v elektronické podobě

 Ano

 Online verze časopisu *

 Ano

 Fulltextové vyhledávání

Ano

 Lupa a interaktivní odkazy

Ano

 Cena

2490 Kč

 1790 Kč

  Objednat Objednat

* Prémiová verze je dostupná z libovolného PC připojeného k Internetu i ze všech mobilních zařízení se systémem iOS (iPhone, iPod touch, iPad) nebo Android.

Více se o výhodách prémiové verze produktu dočtete zde.

Semináře
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627
28
2930
«  duben 2017  »

Vzdělávací instituce akreditovaná MŠMT

Oblíbené
akciová společnostakvizicearchivacebenefitybezpečnost prácebezúhonnostbozpcestovní náhradyclocontrollingdaň z přidané hodnotydanědaně z příjmudaňové přiznánídaňový řáddaňový rájdelegovánídotace eudotazníkydovolenáDPČdphDPPdružstvo důchodové pojištěníe-commercee-shopekologieelektronická fakturaceelektronická poštaelektronický podpisenergetikaExcelexekuceexportfinanční analýzafinanční controllingfinanční plánováníhodnocení zaměstnancůimportinkluzeinsolvenceinspekce praceinvesticeit manažerjednatelkolektivní vyjednáváníkomanditní společnost komunikacekomunikační dovednostikorespondencekoučinkkurzarbeitlikvidacelogistikamarketingmentoringmonitoringmotivace zaměstnancůmzdynáhrada mzdynemocenskánový občanský zákoníkobčanský soudní řádobchodní sděleníochranná známkaodboryodpadové hospodářstvíodpadyodpisyodpočet daněodpovědnost offshoringoperační program podnikání a inovaceosobní údajeosvčoutsourcingpatentpersonalistikapočítačové dovednostipodnikání na internetupojištěníPowerPointpožární ochranapracovní právopracovní úrazypřeměny obchodních společnostíproject managementprůmyslový vzorprvní pomocpublic relationsřízení zásobsouběh funkcíspamspisová službaspolečnost s ručením omezeným spotřebitelské soutěžestatutární zástupcestavební zákonstimulace pracovníkůstrategie podnikuŠvarcsystémteleworkingubytovací zařízeníúčetnictvíveřejné zakázkyvyjednávánívýpočet nemocenskévysílání pracovníků do zahraničívzory dopisůvzory smluvWordzahraniční obchodzákon o obchodních korporacíchzákoník prácezaměstnávání cizincůzpětná vazba