Boj o sazbu DPH v roce 2013 pokračuje s vyšší intenzitou

7. 9. 2012

Daň z přidané hodnoty patří v posledních letech k těm nejproměnlivějším. Dnes se kolem její už čtvrté změny od roku 2008 točí nejen osud úsporného balíčku, od něhož si ministr financí slibuje stlačení schodku státního rozpočtu pod hranici tří procent, ale dokonce i budoucnost celé vlády.

Vezme si premiér Petr Nečas ponaučení ze Slovenska, kde vláda Ivety Radičové před necelým rokem také spojila vyslovení důvěry s hlasováním o nezásadním ekonomickém tématu v plané naději, že kvůli tomu nemůže padnout? Nebo u rebelujících poslanců ODS převáží snaha vyhnout se tomuto scénáři s dominující sociální demokracií na konci? Odpovědi na tyto otázky přinesou možná už nejbližší hodiny.

Ať už další dějství vyostřujícího se dramatu dopadne jakkoli, můžete se opřít o jednu pevnou jistotu: Včas pro Vás připravíme všechny potřebné informace o novelizacích DPH včetně množství příkladů z praxe a krokových postupů při stanovení a odvodu daně. Najdete je v neustále aktualizované publikaci Aktuální výklady a komentáře k dani z přidané hodnoty respektované autorky Ing. Dagmar Fitříkové. Žádná z novinek týkajících se výše a způsobu odvodu daně z přidané hodnoty vás tak v roce 2013 nezaskočí.

Na konec letošního roku navíc pro naše stálé odběratele i nové zákazníky chystáme obnovené vydání této úspěšné publikace, zrevidované v plném rozsahu podle změn v důsledku tzv. "velké technické novely DPH 2013", jejíž schválení se v příštích týdnech předpokládá. Tato novela má mimo jiné za cíl implementaci evropských norem pro oblast daně z přidané hodnoty.