Daňový balíček vstoupil podpisem prezidenta v platnost

21. 12. 2012

Ačkoli na to měl podle ústavy 15denní lhůtu a již dříve vyjádřil mj. se zvyšováním DPH svůj nesouhlas, podepsal dnes Václav Klaus vládní daňový balíček. Novely šestnácti zákonů tak vstoupí v platnost už za několik dní, a to v době, kdy stojí vládní koalice před dalším vážným rozkolem.

Nově budou lidé s vyššími příjmy zdanění dodatečnou sedmiprocentní daní, zemědělci budou moci nárokovat nižší vrácení spotřební daně z nafty, převod nemovitosti bude zatížen daní o jeden procentní bod vyšší, výdajové paušály živnostníků se omezují a ruší se jak slevy na dani pro pracující důchodce, tak stropy odvodů na zdravotním pojištění. Především se ale odehrává celá plejáda zásadních změn v oblasti DPH, které vedle zvýšení obou sazeb o jeden procentní bod zahrnují celou řadu aspektů účetní praxe.

Protože Nakladatelství Forum  podobný vývoj předvídalo, připravilo pro firmy i subjekty státní správy jako první na trhu zcela přepracovanou publikaci DPH: Aktuální výklady a komentáře. Tento dvousvazkový, pravidelně aktualizovaný průvodce s užitečnými materiály na doprovodném CD zohledňuje pomocí názorného výkladu obohaceného o četné modelové příklady, tipy a praktické postupy všechny nové změny v legislativě. Publikace tak každé organizaci zajistí, aby byl přechod na nová pravidla v oblasti DPH rychlý a bezproblémový.