Letos začíná platit zcela nový zákon o přístupnosti webů a aplikací pro veřejné organizace

1. 4. 2019

Veřejné organizace musí nově mít své webové stránky, aplikace a jejich obsah přístupný tak, aby s nimi mohly pracovat také osoby se specifickými potřebami včetně osob se zdravotním postižením.

Úřady a orgány veřejné moci již několik let mají povinnost mít svoje webové stránky a jejich obsah přístupný také pro osoby se specifickými potřebami. Tato legislativní povinnost byla do Českého právního řádu zakotvena již před více než 10 lety. Nyní se konečně modernizuje legislativní rámec pro přístupnost, a to zejména po přijetí směrnice Evropské unie o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru, která bude do českého právního řádu transponována zcela novým zákonem o přístupnosti. Ten rozšiřuje okruh povinných subjektů, ale především modernizuje a standardizuje povinnosti týkající se přístupnosti webových stránek, mobilních aplikací, včetně jejich obsahu.

Pro úřady, které již mají svoje webové stránky přístupné, se ve skutečnosti jedná o rozvolnění povinností a modernizaci principů přístupnosti. Oproti stávající podobě je zcela novou oblastí povinnost přístupnosti mobilních aplikací úřadů a dalších organizací. Pro nové povinné subjekty se jedná také o novou povinnost. 

Chcete se dozvědět, jaké nové povinnosti se Vás týkají a především, jak je splnit? Zúčastněte se webináře pro veřejné organizace Nové povinnosti v přístupnosti webů a aplikací dle zákona, kde si spolu projdeme aktuální legislativu, praxi i návod, jak na to.