Míra nezaměstnanosti v květnu už potřetí klesla

13. 6. 2014

V uplynulém měsíci klesla nezaměstnanost o čtyři desetiny procentního bodu na 7,5 procent. Tento relativně rychlý růst zaměstnanosti na úroveň z loňského května je navíc umocněn očekáváními analytiků, že nastoupený trend bude pokračovat.

Ekonomické oživení se promítlo také do statistiky volných pracovních míst, kterých je dnes přes 48 tisíc, tedy nejvíce za posledních 5 let. Zároveň s tím však podle aktuálního průzkumu společnosti STEM klesla ochota zaměstnanců stěhovat se za prací z loňských 44 na 44 procent. Ochotnější stěhovat se za prací jsou tradičně muži a mladí lidé do 30 let. Podobný pokles statistici zaznamenali u ochoty zaměstnanců udržet si práci výměnou za nižší mzdu (ze 79 na 76 procent).

Ochota firem více investovat a nabírat zaměstnance je pro obchodní oddělení příznivou zprávou, ovšem klesající pracovní poptávka ztěžuje už tak nelehký recruitment nových kompetentních a loajálních členů obchodního týmu. Účinné rady, jak na trhu práce nalézt schopného obchodníka, jak jej rychle zaškolit a následně si ho udržet, přináší odborný časopis Sales Manager, jediné odborné periodikum na českém a slovenském trhu zaměřené na řešení každodenních úkolů a problémů vedoucích obchodních týmů.