Veřejné zakázky provází řada nástrah, neznalost vás může přivést až za mříže

3. 5. 2013

Urputný konkurenční souboj o každou zakázku podpořený vleklou hospodářskou krizí vede firmy k častějšímu napadání postupu zadavatele a výsledků zadávacího řízení. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže eviduje průměrně třináct stížností týdně. Kritických bodů v zadávacím řízení je přitom celá řada a zoufalí zadavatelé často vůbec netuší, jaká úskalí jejich postup skrývá.

Náš seminář 10 chyb vedoucích ke krachu zadávacího řízení upozorňuje na nejčastější problémy v celém procesu zadávacího řízení a nabízí praktické rady a postupy pro jejich prevenci a případné řešení. Pořádáme ho v Praze 21. května 2013. Dozvíte se, jak ochránit účel zadávacího řízení, zabránit zbytečným průtahům či úplnému krachu zadávacího řízení. Podrobnější informace o obsahu semináře a přihlášku najdete pod tímto odkazem zde. Vítáni jsou zástupci jak zadavatelů, tak dodavatelů veřejných zakázek.

 

Příbuzný seminář Odpovědnost zadavatele a povinnosti členů hodnotící komise se uskuteční 19. června v Praze a 27. června v Brně. Je určen zejména vedoucím pracovníkům rozhodujícím o podmínkách konkrétních zadávacích řízení na straně zadavatele, členům hodnotících komisí a představitelům statutárních orgánů zadavatelů. Jeho cílem je upozornit vás na rozsah hmotně-právní i trestní odpovědnosti zadavatele a členů hodnotící komise a přiblížit vám pravidla bezpečného postupu. Pochybení zjištěná i po mnoha letech mohou mít totiž nepříjemné následky v podobě finančních sankcí či přímo uvěznění. Podrobnosti k pražskému konání tohoto semináře naleznete pod tímto odkazem zde a k brněnskému konání pod tímto odkazem zde. Lektorkou všech těchto seminářů bude paní Zuzana Fridrichová, BEM.