Novela zákoníku práce, která přináší dvě důležité změny, již vstoupila v účinnost

2. 8. 2013

Dne 1. srpna 2013 vstoupila v účinnost novela zákoníku práce, která při splnění několika podmínek umožňuje řetězení pracovních poměrů na dobu určitou v případě závažných provozních důvodů na straně zaměstnavatele. Novela také zkracuje minimální dobu odpočinku mezi dvěma směnami.
 

Po posledních změnách provedených v právní úpravě pracovních poměrů na dobu určitou zaměstnavatelé upozorňovali na skutečnost, že nastavená pravidla nezohledňují specifika některých provozů a představují vážnou překážku. Novela zákoníku práce tento problém poměrně uspokojivě řeší, její přijetí kvitoval například Svaz průmyslu a dopravy.

Zajímá vás, jaké konkrétní podmínky musí organizace splňovat, aby mohla obnoveného institutu řetězení pracovních smluv na dobu určitou využít? Chcete se seznámit se všemi podstatnými novinkami a výjimkami, které novela přinese do každodenní praxe vašeho personálního oddělení?

Všechny legislativní změny systematicky reflektuje pravidelně aktualizovaná publikace Zákoník práce: Metodický poradce pracovního práva. Díky expertnímu výkladu doplněnému o názorné postupy upozornění na nejčastější chyby tak získáte neocenitelného každodenního pomocníka.