Přes 13 000 akciových společností musí řešit problém s "anonymními" akciemi

23. 3. 2013

Ve středu 20. března 2013 rozhodl Senát Poslanecké sněmovny ČR, že o veřejné zakázky se budou moci ucházet jen firmy s dohledatelnou vlastnickou strukturou. Po 1. lednu 2014 se všechny anonymní akcie změní v akcie na jméno.

Pro více než 13 000 akciových společností, které mají tzv. "anonymní" akcie neboli akcie na majitele to znamená administrativně náročnou změnu, za kterou mohou zaplatit podle odhadů ministerstva financí 20-30 tisíc korun. Možností legálního řešení je hned několik. Anonymní akcie lze uložit do banky, což je nejdražší cesta, či zaknihovat u Centrálního depozitáře nebo je rovnou změnit v akcie na jméno. Projednávání zákona však provázejí bouřlivé debaty a kontroverze. Mnozí anonymní akcionáři se obávají, že odtajněním struktury vlastníků bude ohrožena jejich bezpečnost.

K tomuto aktuálnímu tématu pořádáme v pátek 5. dubna 2013 od 10,00 hod. webinář s názvem Konec anonymních akcií...? S celou problematikou vás na něm podrobně seznámí a možná řešení představí pan Mgr. Ivo Štorek, advokát, specialista na obchodní a občanské právo. Veškeré informace o webináři a objednávkový formulář naleznete pod tímto odkazem zde.