Přijměte mladého zaměstnance a stát vám přispěje až 24 000 Kč měsíčně

19. 7. 2013

Každý pátý člověk mladší 25 let je podle statistiky ministerstva práce a sociálních věcí v současné době bez práce. Hrozivý vývoj nezaměstnanosti například ve Španělsku, kde je nyní nezaměstnaný každý druhý čerstvý absolvent školy, nutí ministerstvo práce a sociálních věcí ke vstřícným opatřením vůči zaměstnavatelům. Ve svém Plánu zaměstnanosti nabízí možnost získávat až 24 000,- Kč měsíčně po celý rok tomu, kdo zaměstná mladého člověka evidovaného na Úřadu práce ČR.

Zaměstnavatelé tak mají možnost přijmout prakticky bez nákladů nového zaměstnance, čerstvého absolventa školy, a zaučit ho na danou pozici tak, aby měl po roce již dost zkušeností a potřebné praxe.

 

Patříte-li k zaměstnavatelům, kteří do svých řad často hledají mladé talenty z nejrůznějších oborů, pak je právě Vám určen náš seminář Využití online nástrojů v personalistické praxi, který se uskuteční ve středu 7. srpna v Praze. Do problematiky hledání nových zaměstnanců prostřednictvím sociálních médií Vás zasvětí ing. Ráma Rajnošek, Ph.D. Nespoléhejte se jen na personální agentury. Mladé talenty je třeba hledat aktivně a způsobem, který oni sami preferují. Naučíme Vás, jak najít vhodného zaměstnance mezi mnoha zobrazenými profily, a doporučíme Vám způsoby, jakými lze tyto kandidáty oslovit tak, aby si vybrali právě Vaši organizaci jako své nové pracovní působiště.