Rekordní úspěch českého exportu

29. 10. 2017

Český export v roce 2017 překonal dosavadní rekord. Za první pololetí vývoz meziročně vzrostl o 4, 7 %. Potvrzuje se tedy trend růstu, který v případě České republiky trvá už sedmým rokem. Podle průzkumu DHL hodnotí vývozci svou současnou situaci jako stabilní, na což má také vliv fakt, že oproti roku 2016 ubylo malých vývozců.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že český export zažívá jedno z nejlepších období, vývozci odmítají nosit růžové brýle. Jak sami uvádějí, již druhým rokem rostou rizika, se kterými se musejí potýkat. Od nedostatku pracovních sil, který ostatně sužuje firmy napříč celým českým pracovním trhem, si dále stěžují i na špatnou úroveň kvalifikace nových pracovníků či politické změny a zvraty, které ovlivňují obchod s Ruskem a Velkou Británií.

Zajímají Vás současné trendy v oblasti exportu? Rádi byste navázali nové obchodní vztahy s východními státy? Orientujete se ve změnách podmínek INCOTERMS? Zúčastněte se byznys fóra: Změny a výzvy v zahraničním obchodě 2018, na kterém Vám poradíme, jak udržet krok s vývojem a dobou.