Rodinné firmy řeší generační výměnu

17. 10. 2016

Rodinnému podnikání se v České republice daří čím dál víc. Podle odhadů Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR tvoří v tuzemsku až 30 procent ročního HDP a finanční analýza společnosti Grant Thornton Advisory ukazuje, že se toto číslo bude nadále zvyšovat. Tržby rostou rodinným firmám napříč všemi sektory a velikostmi a o dalším pozitivním vývoji v následujících letech je přesvědčená i více než polovina jejich majitelů.

Až dvě třetiny z nich se přitom během následujících pěti let chystají předat byznys někomu z rodiny. Jedna třetina rodinných firem již ve fázi předávání je, probíhá totiž první velká mezigenerační obměna u firem založených v devadesátých letech. Předpoklady zakládající se na údajích ze zahraničních trhů, kde mají s mezigeneračním transferem oproti ČR dlouhodobé zkušenosti, ovšem upozorňují, že až 70 % podniků nemusí předání řízení přežít.

Vytvořili jste i vy úspěšnou firmu a chcete ji bez zbytečných rizik a výdajů přenechat dětem? Jste si jistí, že víte o všech možnostech, jak ji výhodně a úspěšně převést? Praktický seminář Rodinná firma: Jak ji předat a nepoškodit svůj byznys vám ukáže, jak nastavit optimální podmínky převodu, zajistit svůj majetek do budoucna a neohrozit léta budovaný kapitál.