Rodinnou firmou roku 2016 je společnost Ollies dorty s.r.o.

21. 11. 2016

Na Dni podnikatelů ČR, který se uskutečnil 15. 11. 2016 v Praze, proběhlo vyhlášení 5. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Vítězem se stala společnost Ollies dorty s.r.o, která vyrábí a prodává cukrářské výrobky. Cenu veřejnosti získala firma GUMEX působící v oboru průmyslových hadic a těsnění na míru.

Soutěž každoročně pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Odborná porota vybírá oceněné na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jakými jsou například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti a celkový podnikatelský příběh.

Význam rodinných firem pro naše hospodářství je zcela zásadní. Mají delší životnost, jsou odolné v krizích, jsou stabilními a čitelnými obchodními partnery a v případě cílené podpory u nich nehrozí, že s nabytým know-how utečou třeba do Asie. Plní rovněž klíčovou roli v obslužnosti regionů. Jsou vizitkou každé stabilní ekonomiky, a proto jim naše asociace vytváří cílenou podporu. Soutež Equa Bank Rodinná firma roku se stala již tradicí a nás těší, že každý rok objevíme desítky dalších šikovných rodinných podniků, které můžeme zařadit do soutěže.“ uvedl Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR.

Máte i vy úspěšnou rodinnou firmu a chcete ji přenechat dalším generacím? Předejte ji bez zbytečných rizik a výdajů! Celodenní praktický seminář Rodinná firma: Jak ji předat a nepoškodit svůj byznys vám ukáže, jak nastavit optimální podmínky převodu, zajistit svůj majetek do budoucna a neohrozit léta budovaný kapitál.