Splňte své "energetické" povinnosti do 5. prosince 2015

4. 9. 2015

Nejpozději do 5. prosince 2015 musí podle novely zákona o hospodaření energií všichni podnikatelé, jejichž podniky nejsou považovány za malé nebo střední, zpracovat energetický audit. Výjimku tvoří pouze ti, kteří během uplynulých tří let energetickým auditem prošli.

Novela zákona o hospodaření energií (známá také jako „energetický zákon“), která nabyla účinnosti 1. července 2015, se nedotkne pouze podnikatelů, ale například i těch, kteří nějakým způsobem figurují na trhu s nemovitostmi – realitních kanceláří, majitelů nemovitostí, insolvenčních správců atd. Pro prodej či pronájem většiny nemovitostí bude do budoucna vyžadován průkaz energetické náročnosti budovy.

Ten se nebude týkat pouze objektů postavených před rokem 1947, kulturních památek a budov v památkových rezervacích. Majitelé všech ostatních budov, kteří se rozhodnou svoji nemovitost pronajmout nebo prodat, si budou muset nechat zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy, a pokud tak neučiní, realitní kancelář u tohoto objektu uvede nejhorší energetickou třídu G – mimořádně nehospodárná budova.

Novinkám v oblasti PENB a energetického auditu a novým povinnostem firem, které přinesla novela zákona o hospodaření energií, se bude věnovat konference Novela energetického zákona a nové povinnosti pro firmy, která se koná v Praze 3. listopadu 2015 a na niž srdečně zveme.