Staňte se zaměstnavatelem roku! Zúčastněte se projektu Stejná šance – Zaměstnavatel 2016

22. 7. 2016

Projekt Stejná šance je prestižní soutěží pro zaměstnavatele, kteří se rozhodli zaměstnat ve své firmě osobu s postižením. Letos se koná již sedmý ročník soutěže, která oceňuje zaměstnavatele, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Cílem soutěže pod záštitou pod ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaely Marksové je podpora těchto firem a organizací, jejich veřejné uznání a také motivace ostatních firem.

Základní podmínkou nominace do soutěže je zaměstnání mimo chráněné prostředí na otevřeném trhu práce. Nominovat firmy, které zaměstnávají člověka s postižením, může široká veřejnost, nejen samotní lidé s postižením, kteří pracují v běžné firmě (mimo chráněná pracovní místa), nebo kolegové ze společnosti, která zaměstnává osoby s postižením, a to v období od 1. září do 15. října. Nominaci lze provést prostřednictvím nominačních listů uveřejněných na webových stránkách www.stejnasance.cz. O výsledcích, jež budou vyhlášeny na začátku listopadu, rozhodne odborná porota.

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2016 probíhá v pěti krajích České republiky. V hlavním městě Praha a v Karlovarském kraji ji pořádá nezisková organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s., za Ústecký kraj Agentura Osmý den, o.p.s., za Liberecký kraj Rytmus Liberec, o.p.s. a za Středočeský kraj Rytmus Benešov, o.p.s.

Mezi vítěze minulých ročníků patří například Knoflíkářský průmysl Žirovnice, a.s., Lázně, Františkovy Lázně a.s., Metropolitní univerzita Praha, o.p.s., BEC odpady, s.r.o. (Lovosice) nebo Autosalon Louda, spol. s.r.o.