Úspěšné vyjednávání s odborovou organizací přinese řadu výhod pro správné směřování vaší společnosti

30. 8. 2013

Rok 2013 pozvolna přechází do své poslední čtvrtiny a to znamená, že nadchází období příprav na kolektivní vyjednávání pro rok 2014. Odborová organizace může být pro nejednoho zaměstnavatele noční můrou, zároveň však může představovat velkou příležitost vyjednat si značné výhody pro zefektivnění pracovních podmínek a zajištění vyšších zisků.

Na řízení pracovněprávních vztahů má kolektivní smlouva zcela zásadní vliv. Některé kroky nesmí podle zákoníku práce zaměstnavatel vůbec učinit, aniž by se na nich dohodl s odborovou organizací. Ukázkovým příkladem je čerstvě platná novela zákoníku práce umožňující jiný postup při řetězení smluv na dobu určitou či práce přesčas a četná mzdová opatření.

Problematice kolektivního vyjednávání se budeme věnovat na semináři Příprava kolektivního vyjednávání na rok 2014, který se bude konat v úterý 17. září v Brně. Využijte této jedinečné příležitosti, nechte se provést jednotlivými kroky celého procesu a seznamte se s pracovněprávními okolnostmi, s nimiž je třeba při vyjednávání počítat. Seminář povede JUDr. Jaroslav Stránský, odborník na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení. Bližší informace a objednávkový formulář naleznete pod tímto odkazem.