Ústavní soud zrušil část letošní zdravotní reformy

30. 11. 2012

Ústavní soud ve dvou ze čtrnácti případů vyhověl účelové stížnosti sociálních demokratů na neplatnost rok starých reformních novel Nečasovy vlády.

Ačkoli předseda ČSSD podle Deníku označil rozhodnutí soudu za významný úspěch své strany, zástupcům místních samospráv i řadě firem může v době turbulentních legislativních změn dále zkomplikovat běžný chod. Soudci přitom byli při hlasování nebývale nejednotní – celkem prezentovalo svůj nesouhlas a případná odlišná stanoviska osm z nich.

Kromě konceptu veřejné služby, jenž je soudním verdiktem ohrožen jako celek, měli soudci nejvíce výhrad k zákonu o zdravotních službách, který vstoupil v účinnost v dubnu tohoto roku. S jeho praktickými důsledky z pohledu podnikatelské sféry jsme vás postupně seznámili mj. prostřednictvím aktualizací publikace Zákoník práce: Metodický poradce pracovního práva.

Stejně jako u dalších produktů Nakladatelství Forum i u této publikace se můžete spolehnout na to, že vám v nejbližší aktualizaci přineseme postupy, výklad a řešení problémů zohledňující čerstvé změny.