V říjnu se bude konat již šestý Týden pro inkluzi

26. 9. 2018

V říjnu proběhne již 6. ročník Týdne pro inkluzi, který je organizován občanským sdružením Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s. . Cílem projektu je přiblížit všem učitelům, rodičům, žákům, studentům, dětem, družinářům, oddílovým vedoucím a dalším lidem myšlenku společného vzdělávání všech dětí v běžných školách.

V termínu od 22. do 28. 10. 2018 se může každá škola či školka, spolek, organizace nebo veřejná instituce zapojit do této osvětové kampaně na podporu inkluzivního vzdělávání v českých školách. Program doprovodných aktivit, diskusí i setkání lze upravit a naplánovat podle vlastní fantazie a možností. Navíc se můžete inspirovat nápady organizátorů. Konkrétní tipy jsou k nalezení na stránkách www.tydenproinkluzi.cz

A co vy? Zajímáte se o téma inkluze? Máte ve své škole díte se speciálními vzdělávacími potřebami? Zúčastněte se naší odborné konference Společné vzdělávání pod lupou, která se koná 19. 11. 2018. Podrobně se budeme věnovat práci s nadanými dětmi, využívání formativního hodnocení či spolupráci s asistenty a chůvami. V neposlední řadě se dotkneme také chystané úpravě inkluzivní vyhlášky.