Vítězové soutěže Vyfoť projekt byli vyhlášeni

7. 11. 2014

Fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci, se i letos těšila velkému zájmu široké veřejnosti. Během letních měsíců přihlásili fotografové do soutěže více než 3 300 fotoalb. Každé z nich představovalo některý z projektů podpořený z fondů EU.

Úkolem soutěžících bylo fotit projekty podpořené z fondů EU a nahrát je na webové stránky soutěže. Realizovaných projektů s podporou Evropské unie je u nás již více než 60 tisíc. Jak uvedlo MMR ČR, nejvíce porotce zaujalo fotoalbum, které do soutěže přihlásil Zdeněk Dvořák z Jaroslavic s názvem Rybářské sítě. Fotografoval projekt podpořený v rámci OP Rybářství, který podpořil pořízení vybavení pro výlovy rybníků.

Druhé místo získal Jaroslav Jirásek z Chebu, který vyfotil projekt Rekonstrukce parků centrální části města Mariánské Lázně – část II.A. Ten vznikl díky dotaci ROP NUTS II Severozápad. Na třetím místě skončil Václav Křovina z Hrádku u Rokycan a jeho album Rozhledna na Kotli - Rokycany podpořené z ROP NUTS II Jihozápad.

V kategorii „Před a po“ uspěla Irena Brožová z Prahy, která zachytila proměnu Havlíčkových sadů v Praze v rámci projektu podpořeného z OP Praha Konkurenceschopnost. Druhé místo patří Romanu Jarošovi z Ostravy s albem Revitalizace přednádražního prostoru Ostrava-Svinov. Tento projekt byl podpořen z programu ROP NUTS II Moravskoslezsko. Pomyslný bronz si podle zprávy MMR ČR odnesl Petr Daněk z Dolní Bečvy s albem Dostavba sportovního areálu v Dolní Bečvě z ROP NUTS II Střední Morava. Titul nejaktivnější fotografka patří Nikole Gorylové z Ostravy s 984 vyfotografovanými projekty.

Přečtěte si i další zajímavé informace nejen z gesce MMR ČR v časopise Veřejné zakázky v praxi, nezávislém odborném dvouměsíčníku, který právě úspěšně pokračuje druhým ročníkem.