Vláda schválila novelu zákoníku práce

9. 9. 2016

Dlouho připravovanou a očekávanou novelu zákoníku práce, která by měla platit od dubna 2017, schválila na konci srpna na svém zasedání vláda. Spolu s ní byla schválena také novela zákona o zaměstnanosti, která zpřísňuje pravidla agenturního zaměstnávání. Pro založení pracovní agentury tak bude nově potřeba složit půlmilionovou kauci.

Novela zákoníku práce přináší zaměstnavatelům ty nejzásadnější změny za posledních několik let. Nově je např. jinak upraven výkon práce mimo pracoviště zaměstnavatele neboli home office, zavádí se institut vrcholového řídícího zaměstnance nebo se mění pravidla pro výpočet dovolené. Upravuje se dále také působnost inspekce práce, která bude moci nově udělovat ještě vyšší pokuty. Novela zákoníku práce si pak klade za cíl ještě více než doposud chránit zaměstnance.

Víte, jaké povinnosti budete muset nově dodržovat? Nepropásněte radikální změny v zákoníku práce a připravte se na ně včas na konferenci Zásadní novela zákoníku práce 2017 a její dopad na zaměstnavatele. Jedině tak zůstanete v obraze a vyhnete se vysokým sankcím!