Zahraniční firmy plánují přijímat nové zaměstnance, odbornost uchazečů pokulhává

30. 5. 2014

V současné době u zahraničních firem očekáváme růst, který s sebou přinese i pozitivní aspekt: přijímání nových pracovních sil. Valná většina firem se však obává toho, že mezi uchazeči nebudou schopny nalézt kandidáta se správnou kvalifikací.

Po letech krize a snižování počtu pracovních míst svítá naděje na lepší budoucnost. Z hlediska oborů dojde k nejvyšším nárůstům v podnikatelských službách, pojišťovnictví a technologiích. I přes tyto pozitivní vyhlídky se však ředitelé společností obávají, že pro nové pozice nenajdou vhodné kandidáty.

I jeden nepřizpůsobivý nebo méně kvalifikovaný pracovník může narušit soudržnost a výkonnost pracovního kolektivu. Čas, který zaměstnanci společně na pracovišti tráví, vede často ke vzniku sporů a konfliktů mezi zaměstnanci.

Chcete-li poznat způsoby, jak se účinně vypořádat s problematickými situacemi a stabilizovat pracovní kolektiv tak, aby se vyřešený konflikt nakonec stal přínosem pro vaše zájmy i okolí, zúčastněte se našeho webináře Nejčastější typy konfliktů na pracovišti a jejich řešení.

Webinář povede Ing. Štěpánka Uličná, Ph.D., zkušená lektorka v oblasti managementu a personalistiky. Zúčastnit se ho můžete v úterý 24. června online v čase 10–11:30 hod.