Zahraniční stravné v roce 2017

16. 11. 2016

Ministerstvo financí vypracovalo nové sazby pro zahraniční stravné, které jsou obsaženy ve vyhlášce č. 366/2016 Sb., o stanovení výše základních sazeb zahraničního stravného pro rok 2017. Nová vyhláška pro rok 2017 obsahuje hned několik změn. Konkrétně se jedná o zvýšení sazby u 15 zemí z celého světa.

Ačkoliv Ministerstvo zahraničních věcí navrhovalo změn podstatně více, Ministerstvo financí schválilo pouze 15 z nich. V rámci Evropy se změny týkají jen Finska. Dále se sazby zvyšují u jihoamerického Ekvádoru nebo u asijských států Indie, Macao a Sýrie. Nejpočetnější změny proběhly při výpočtu denní sazby u afrických zemí, konkrétně se stravné zvýšilo u Alžírska, Beninu, Džibuti, Gabonu, Ghany, Kamerun, Nigeru, Rovníkové Guiney, Středoafrické republiky a Tuniska. U všech zmíněných zemí se stravné zvýšilo o nejnižší možnou částku, což je 5 euro nebo 5 amerických dolarů.

Chcete vědět, jak se změní také cestovní náhrady k 1. 1. 2017? Seznamte se s problematikou zahraničního stravného a cestovních náhrad detailněji na našem 4hodinovém semináři Cestovní náhrady v roce 2017 a buďte v obraze!